Bajeczny obraz wspomnień z Niechorza

Położone w gminie Rewal Niechorze poszczycić się może jedną z najpiękniejszych w Polsce Latarni Morskich oraz pięknymi piaszczystymi plażami. Ta wypoczynkowa miejscowość ma też Przystań Rybacką i wieloletnie związane z nią tradycje, co dodaje jej tylko uroku.

Wyobraźmy sobie, że spacerujemy brzegiem morza, kiedy słońce już zaczyna zachodzić, a na tle różowiejącego nieba i piasku widzimy rybackie łodzie – tego właśnie możemy spodziewać się w Niechorzu. Od zachodniej strony piaszczystej plaży wznosi się klif, na którym stoi piękna latarnia. Kiedy wybierzemy się natomiast za dnia na spacer głównym deptakiem miejscowości, towarzyszyć nam będzie typowa atmosfera wakacyjnego kurortu.

Piękne widoki rozciągają się również z widokowego tarasu, skąd widać w promieniu kilku kilometrów morze, zabudowania, przybrzeżne jezioro Liwia Łuża i pas sosnowego lasku porastającego wydmy. Sama budowla, powstająca w latach 1863-66, należy do najpiękniejszych latarni w Polsce, z ozdobną kopułą na szczycie i budynkami gospodarczymi i mieszkalnymi pod nią.

W okolicy możemy zarówno korzystać z tego, co oferuje kurort – plaży, sklepików z pamiątkami, restauracji, barów i smażalni ryb, spacerowych uliczek i placów, plaży – jak też wybrać się na wycieczkę pieszo lub rowerem. Wzdłuż wybrzeża przebiegają szlaki turystyczne, którymi dotrzeć możemy, jeśli zechcemy, do sąsiednich nadmorskich miejscowości. Z całą pewnością warto wybrać się do Trzęsacza z malowniczymi ruinami kościoła, którego większą część pochłonęło podmywające klif morze. Wycieczki rowerowe przez porośnięte drzewami tereny albo długie spacery wzdłuż plaży to fantastyczny sposób na spędzenie wakacji we dwoje.

W samym Niechorzu odwiedzić możemy również znajdującą się u stóp latarni Motylarnię, gdzie możemy poczuć się jak w jakiejś bajkowej krainie, gdy z każdej strony otaczają nas barwnie skrzydlate owady, a także Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Położone w zabytkowej willi prezentuje, oprócz narzędzi pracy rybaków i samych łodzi, także wystawy z ciekawostkami przyrodniczymi i historycznymi czy pracami lokalnych artystów z różnych dziedzin.

Jak w innych podobnych miejscach wypoczynku, Niechorze to oferta noclegowa rozbudowana, przystępna i często spotkać możemy sympatyczną domową atmosferę. Dominują pensjonaty i kwatery prywatne oferujące noclegi, Niechorze ma również pola namiotowe, gdzie możemy spędzić wakacje, gdy jest ciepło i słonecznie. To pełne uroku miejsce w sam raz na romantyczny wyjazd.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>