Brenna – Beskid Śląski na lato i na zimę

Sezon zimowy i sezon letni to bez dwóch zdań najlepsze pory roku dla turystyki nastawionej na narciarzy i osoby, które lubią spacerować po szlakach górskich. Każda baza noclegowa wtedy odżywa i nieważne, jak duża jest miejscowość, praktycznie każda wieś turystyczna wtedy tętni życiem. Najlepszym przykładem na to może okazać się Brenna, czyli niewielka miejscowość turystyczna, położona w województwie śląskim. Mieszka tam zaledwie niecałe 6 tysięcy osób, a jeśli chodzi o ilość kwater noclegowych, to bez wątpienia znajdziemy ich ponad 3 tysiące, więc każdy chętny turysta znajdzie dla siebie miejsce i łóżko, a przecież to jest najważniejsze.

Więc co możemy robić w Brennej? Oczywiście to zależy od pory roku, ponieważ w przypadku zimy możemy sobie wynająć domek lub pokój i jeździć po okolicznych stokach na nartach lub na przykład desce snowboardowej. Bardzo często w trakcie sezonów odbywa się tutaj duża liczba imprez, co przyciąga zawodników i widzów dosłownie z całego świata, nie tylko z naszego kraju. Oczywiście jeśli jest to miejscowość turystyczna, chyba nikogo nie zdziwi fakt, że znajdziemy tutaj również dużo knajp, w których możemy ogrzać się grzanym winem lub grzanym piwem.

Natomiast w okresie letnim możemy spokojnie spacerować po wszystkich szlakach Beskidu Śląskiego, który bez wątpienia jest bardzo uroczy i dosłownie każdy znajdzie odpowiedni szlak na swoje umiejętności i będzie w stanie zobaczyć coś ładnego. Jeśli to jeszcze nas nie przekonało, to pamiętajmy iż możemy odwiedzić takie miejsce, jak na przykład Kozia Zagroda. W tym miejscu możemy zrobić praktycznie wszystko, co oferują nam uroki wsi, od prawdziwego wypieku chleba i takich rzeczy, jak na przykład podpłomyki po zrobienie prawdziwego sera.

Jeśli nasze pociechy chcą zobaczyć coś jeszcze, możemy odwiedzić Park Turystyki w Brennej, gdzie znajdziemy również mnóstwo ciekawych atrakcji, nie tylko dla dzieci. Skoro baza noclegowa jest tak dobrze rozwinięta, to na pewno domyślamy się, że znajdziemy odpowiedni nocleg (➢). Jeśli mamy jakieś obiekcje, to wystarczy znaleźć kilka ciekawych opinii na forach internetowych, od osób, które przyjeżdżają tutaj bardzo często na wakacje i nigdy nie są niezadowolone ze swojego wyboru. Takie osoby również mogą być pomocne do tego, by wskazać co powinniśmy robić i czego szukać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>