Co warto zobaczyć w Kazimierzu Dolnym?

Wśród wielu miejscowości turystycznych na pewno kluczową rolę odgrywa Kazimierz Dolny nad Wisłą. Jest to miejsce, w które z roku na rok przyjeżdża coraz więcej turystów. Trzeba przyznać, że zachęca ich do tego nie tylko szybko rozwijająca się baza turystyczna (w tym baza noclegowa i gastronomiczna), ale przede wszystkim przepiękne walory przyrodnicze tego miejsca i mnóstwo zabytków utrzymanych w świetnym stanie. Co warto więc zobaczyć w tej niewielkiej, położonej na Lubelszczyźnie miejscowości? Jakie są najciekawsze zabytki Kazimierza Dolnego?

Uwagę każdego turysty przykuwają charakterystyczne kazimierskie spichlerze, które możemy zobaczyć już przy wjeździe do tego miasteczka. Podobnych obiektów znajduje się w okolicy więcej. Spichlerze to bardzo ciekawe z architektonicznego punktu widzenia obiekty, które obecnie mają funkcje muzealne lub pełnią rolę miejsc noclegowych. Warto zwrócić na nie uwagę, jednak nie są to jedyne ciekawe architektonicznie obiekty w Kazimierzu Dolnym. Na pewno każdy turysta, który interesuje się architekturą powinien wybrać się na kazimierski rynek. Znajdziemy tutaj sporo zabytkowych kamieniczek, z których wiele w ostatnim czasie przeszło renowację i wygląda naprawdę pięknie. Takie zabudowania sprawiają, że Kazimierz Dolny to nie tylko ciekawe zabytki, ale także i specyficzna atmosfera, więc to miasto od wielu lat jest uważane za kolebkę sztuki i artyści przyjeżdżają tutaj nadzwyczaj chętnie. Warto zajrzeć też na miejscowy zamek i wdrapać się na basztę, z której rozciąga się naprawdę rewelacyjny widok. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w Kazimierzu Dolnym jest na pewno bulwar nad Wisłą [tu ➩Wikipedia]. Jest to idealne miejsce do spacerów, gdyż Wisła w tym rejonie wygląda naprawdę wspaniale i tworzy piękne zakola.

W Kazimierzu Dolnym podczas sezonu turystycznego możemy również uczestniczyć w wielu wydarzeniach, przede wszystkim o charakterze kulturalnym. Jeśli wybieramy się do tego miasteczka w tym terminie to na pewno warto pamiętać o tym, aby wcześniej zarezerwować noclegi [klik ➩Meteor]. Kazimierz Dolny podczas takich wydarzeń, jak Festiwal Dwa Brzegi, przeżywa bowiem prawdziwe turystyczne oblężenie. Pomimo to warto przyjechać do tej przepięknej i spokojnej miejscowości. Jest to doskonałe miejsce na krótki wypad za miasto czy kilkudniową wycieczkę, a nawet na wakacje.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>