Liczne atrakcje Łeby

Dlaczego każdego roku Łeba jest jedną z najbardziej obleganych przez wczasowiczów turystycznych miejscowości? Duży wpływ ma na to z pewnością specyficzny mikroklimat, bliskie sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego, a także doskonała baza noclegowa. Wiele osób kusi również możliwość uprawiania windsurfingu, a także jazdy konnej oraz wędkarstwa.

Łeba – gdzie przenocować?

Każda osoba, która planuje spędzenie urlopu w Łebie powinna zdecydować się na znalezienie kwatery (meteor-turystyka.pl) już na około miesiąc przed przyjazdem. W Łebie noclegi można wynająć zarówno w hotelach o wysokim standardzie, jak również w ośrodkach wczasowych czy prywatnych domach mieszkańców tego nadmorskiego miasta.

Atrakcje dla całej rodziny

Trudno wyobrazić sobie pobyt w Łebie bez codziennego odwiedzania tamtejszych plaż. Na wczasowiczów czekają dwie plaże strzeżone i jedna niestrzeżona – na niej można wypoczywać wśród odgłosów szumu fal, ponieważ ze względu na brak ratownika jest najrzadziej odwiedzana.

Naturalnie, mimo że plażowanie jest przyjemną formą spędzania czasu, możliwości wypoczywania w Łebie jest zdecydowanie więcej. Dobrym pomysłem jest wybranie się do Słowińskiego Parku Narodowego. Po stronie Łeby znajdują się znane w całej Polsce ruchome wydmy. Ogromna ilość piasku robi niesamowite wrażenie – nie bez powodu wydmy nazywane są polską Saharą. Największą spośród wszystkich wydm jest Wydma Łącka, której wysokość to niemal 40 metrów! Widać zatem, że warto wybrać się do Parku Narodowego, by na własne oczy zobaczyć te cuda natury.

Ciekawym miejscem jest także Labirynt Park w Łebie. Tu można spędzić czas w nieco inny sposób, bowiem zadaniem przybyłych nie będzie podziwianie przyrody, lecz rozwiązywanie ciekawych łamigłówek. Główną atrakcją Parku jest największy naturalny labirynt w Polsce. Aby z niego wyjść potrzebne są orientacja w terenie i odrobina odwagi. Osoby, które będąc z dziećmi nie mają ochoty na takie wyzwanie również mogą  dobrze się bawić, ponieważ na miejscu dostępnych jest wiele innych atrakcji takich jak łamigłówki, gry zręcznościowe, a także zagadki logiczne. Zabawa na pewno sprawi mnóstwo radości małym i dużym gościom Labirynt Parku. Po czasie spędzonym na intensywnym myśleniu można wyruszyć w rejs jednym z wycieczkowych statków odpływających z Łeby (w sezonie letnim statki odpływają bardzo często).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Liczne atrakcje Łeby

  1. Milena pisze:

    Bardzo lubię tę miejscowość, Słowiński Park Narodowy powinien zobaczyć każdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>