Muzeum Gliwickie, lepsze niż lekcje historii

Jednym z ciekawszych miejsc jakie odwiedzić można na Górnym Śląsku jest miasto Gliwice. Ma bardzo bogatą historię, przez co jest popularne wśród turystów i miłośników historii oraz kultury. Na jego terenie znajdują się liczne instytucje kulturalne oraz zabytki, przyciągające na przestrzeni całego roku turystów. To miasto dobre do odwiedzenia zarówno na dłuższy urlop jak i wolny weekend z rodziną lub przyjaciółmi. Polecane dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z uwag na bogate walory historyczne. Pobyt tu to z pewnością ciekawsza lekcja niż tak wzięta z podręcznika szkolnego.

Na pierwszym miejscu plasuje się Zamek Piastowski. To budowla posiadająca cechy architektury gotyckiej, jednak restaurowana i zmieniana na przestrzeni wieków, dziś jest wyjątkowo atrakcyjna pod tym względem. W ciągu lat pełniła różne funkcje, będąc więzieniem, słodownią, czy cytadelą. Dziś po ostatecznej renowacji mającej miejsce w połowie XX wieku jest tu bardzo ciekawe Muzeum Gliwickie, w którym poznać można całą historię nie tylko tego miejsca, ale także całych Gliwic.

W ciągu całego roku odbywają się tu liczne uroczystości i wydarzenia kulturalne przyciągające miłośników i pasjonatów kultury. W tym czasie baza noclegowa jest wyjątkowo oblegana. Jej głównym trzonem są ➧pensjonaty, hotele i apartamenty oferujące komfortowe warunki wypoczynku. Noclegi, to przede wszystkim wygoda w połączeniu z przystępnymi cenami. Często oferowane są także dodatkowe usługi takie jak wyżywienie czy hotelowe baseny, sale fitness i siłownie. Warto więc wcześniej zaplanować wizytę i dokonać rezerwacji. To także miejsce dobrze znane przez melomanów. Od 2001 roku prężnia działa tu Gliwicki Teatr Muzyczny. Jest zlokalizowany we współczesnym budynku przy ulicy Nowy Świat 55/57. Do obiektu należą jeszcze dwa budynki: przejęte w 2005 roku Ruiny Teatru Miejskiego (Al. Przyjaźni 18) oraz dawne kino „Bajka” (ul. Dolnych Wałów 3), które od 2006 należy do Gliwickiego Teatru Muzycznego. Do repertuaru zaliczyć można klasyczne operetki oraz współczesne musicale. Organizowane są tu też imprezy teatralne i filmowe. Ciekawym miejscem jest także Gliwicki ratusz i rynek otoczony pięknymi, malowniczymi uliczkami i kamienicami. Zachowało się tu średniowieczne ustawienie centralnej części miasta i jest na bazie kwadratu. Gliwice to dobre miejsce na spędzenie weekendu lub dłuższego urlopu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>