Uroki cichego Ostrowa

Ostrowo nie jest powszechnie znaną miejscowością wypoczynkową. Zazwyczaj ludzie nie kojarzą tej wsi z Morzem Bałtyckim, przypisując jej zupełnie inną lokalizację. Tymczasem to nadbałtycka perełka, oddalona o kilometr drogi od plaży. Wieś znajduje się w województwie pomorskim, podlega pod powiat pucki i gminę Władysławowo. Ostrowo było dawniej częścią miasta Władysławowo (https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82awowo) – jest ono absolutnym turystycznym hitem, obleganym każdego roku przez tysiące turystów. Natomiast wieś Ostrowo jest osadą cichą i spokojną, o której marzy każdy turysta spragniony wypoczynku z dala od zgiełku wydawanego z uradowanych wakacjami wczasowiczów. Co Ostrowo ma do zaoferowania?

Bez wątpienia największym atutem wsi jest jej plaża – obszerna, piaszczysta, dająca swobodę wypoczynku – każdy znajdzie tutaj dla siebie wolną przestrzeń, w którą nie będą wchodzić inni turyści. Nawet podczas najbardziej popularnych letnich terminów nie ma tutaj turystycznego przeładowania – na poszukiwaczy ciszy czeka tutaj 100% satysfakcja z pobytu. Osada nie jest wprawdzie skomercjalizowana – nie ma tutaj promenady czy przy plażowej infrastruktury gastronomicznej, ale po tego typu atrakcje można udać się do pobliskich kurortów. Wieś sąsiaduje z modną Jastrzębią Górą, w której to można podziwiać chociażby klify, a także można poczynić większe zapasy żywności (przy żywieniu we własnym zakresie).

Lokalna baza noclegowa () jest bardzo fajna – nie można narzekać na brak wyboru wymarzonego standardu wypoczynku. Trzeba też wiedzieć, że wiele „miejscówek” proponuje swoim gościom smaczne posiłki, zatem nie trzeba się martwić o zakupy. Noclegi w Ostrowie to sposób na ekonomiczne wakacje. We wsi znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać rezerwat Bielawę i Ziemię Pucką. Z pewnością turystów zauroczą rozległe torfowiska, wśród których bytuje wiele gatunków ptaków, w szczególności żurawi i innych zagrożonych gatunków. Warto wiedzieć, że występujące tam torfowiska reprezentują typ torfowisk wysokich bałtyckich, wśród których człowiek nie zdążył zdegradować istniejącej flory i fauny. W miejscowości można wypożyczyć rowery – okolica sprzyja licznym przejażdżkom, które mają na celu zbliżenie człowieka do natury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>